Noć muzeja 2017 u MC Faust Vrančić

Datum i vrijeme: 27. siječnja 2017. 18:00 h
Mjesto: Memorijalni centar Faust Vrančić Prvić Luka

Posljednji petak siječnja rezerviran je za Noć muzeja čijem se obilježavanju ove godine pridružuje i Memorijalni centaru ''Faust Vrančić'' u Prvić Luci.
Tema ovogodišnje Noći muzeja je Glazba i glazbeni velikani i njihov utjecaj na društvo. Glazba kao tema postavljena je s ciljem prezentiranja i popularizacije glazbene baštine i njene muzealizacije. Preko 200 muzeja, galerija, baštinskih i sličnih institucija predstaviti će skladatelje, dirigente, pedagoge, izvođače, sakupljače glazbene baštine, glazbene kritičare, instrumente, uređaje za reprodukciju zvuka, glazbene zapise i druge predmete vezane za temu glazbe.
Program Memorijalnog centra započinje u 18 sati razgledavanjem stalnog postava,a glazbu kao temu obilježit će koncert ženske klape Oršulice početkom u 19 sati. Repertoar klape čine izvorni, tradicijski napjevi iz Dalmacije, duhovni napjevi i obrade zabavnih melodija.

Redovna brodska linija vozi u 18 sati iz Vodica za Prvić Luku, a povratak je u 20:15h iz Prvić Luke za Vodice.

DANAS
Nema zakazanih događanja.