Grad Vodice
www.grad-vodice.hr

59. Festival hrvatskih kazališnih amatera - Vodice 2019

Datum i vrijeme: 26. svibnja 2019. 11:49 h
Mjesto: Kulturni centar Vodice

Pučko otvoreno učilište Vodice jedini je domaćin ovogodišnjeg izdanja Festivala hrvatskih kazališnih amatera.  U suorganizaciji Hrvatskog sabora kulture i vodičkog Pučkog učilišta te uz financijsku potporu Ministarstva kulture, Grada Vodica, vodičke Turističke zajednice i Šibensko-kninske županije, 59. izdanje najveće nacionalne smotre kazališnih amatera otvara svoja vrata publici u petak, 17. svibnja u 18:30 sati svečanim otvorenjem.
Na festivalu koji se održava dva uzatopna vikenda, od 17. do 19. i od 24. do 26. svibnja u Kulturnom centru Vodice, publika će moći uživati u dvadeset i dvije predstave koje su selektori odabrali kao najbolja ovogodišnja izdanja hrvatskih kazališnih amaterskih skupina.
Predstave svih kazališnih poetika i izričaja pružit će svakom gledatelju novo i zanimljivo iskustvo, a Prosudbeno povjerenstvo u sastavu: Mira Muhoberac (dramaturginja i teatrologinja), Vjekoslav Janković (glumac) i Jasmin Novljaković (glumac i redatelj), će imati težak zadatak dodijeliti deset nagrada za: najbolju predstavu, režiju, inovativnost, čuvanje kulturne baštine te glavne i sporedne muške i ženske uloge.

ULAZ NA SVE PREDSTAVE SLOBODAN!

PROGRAM
17. svibnja
18:30 – SVEČANO OTVORENJE
19:00 – Češka beseda Doljani: Blázinec (Ludnica)

18. svibnja.
13:30 – KUD „Mudlin“, Peteranec: Soldat
16:15 – Dramski studio Ludens teatra, skupina Kaokaotis: Umrijeti s osmješkom
17:45 – Dramska družina „Videki“, KUD „Marof“: Rita
18:40 – Kazališno-dramska udruga „Drski“, Viljevo: Happy end?!
21:00 – Satiričko kazalište mladih – Slavonski Brod: Dekameron

19. svibnja
10:30 – Scena Sisak: Macbethovi
11:45 – Glumačka družina „Komedijaši“, KUU „Stažnjevec“: Nekad brak sada mrak

24. svibnja
13:15 – Dramska amaterska družina POU-a Vodice: Čekat ću te kod ružičastog kontejnera
15:10 – Zelinsko amatersko kazalište Zamka: Na proščenju
16:50 – „Pučka scena“ Hrvatske čitaonice Hercegovac: Pidžama za šestero
18:50 – Kazališna grupa Viktora Cara Emina, Rijeka: Igra

25. svibnja
10:30 – GAK Županja: Miris jorgovana
12:10 – Dramska sekcija ŠKD-a Sv. Petar Brezno: Sveta Štefa
13:20 – Priločka amaterska scena, Prelog: Glumci
16:00 – KUU „Mosor“, Gata: Testament
17:30 – Kazališna družina „Štolcer“ Čakovec: Adam
19:40 – Studentski kazališni studio SKS SC UNIZG: Priča o Rašidu

26. svibnja
10:30 – Amaterska kazališna udruga „Kuntrata“, Sv. Filip i Jakov: Kod Lepanta, sunce moje
12:00 – Šokačka glumačka družina „Matini kripoštoli“: Provodadžija
13:10 – Dramska skupina BABE, Slunj: Zajdavac
17:00 – LUDUS 2 CENTAR Kanp: Anka
18:30 – DODJELA NAGRADA

DANAS
Nema zakazanih događanja.

NAJAVA
Nema zakazanih događanja.