61. Festival hrvatskih kazališnih amatera- ponovno uživo

Datum i vrijeme: 19. studenog 2021. 20:00 h
Mjesto: Kulturni centar Vodice

Pučko otvoreno učilište Vodice ponovno je domaćin Festivala hrvatskih kazališnih amatera dva uzastopna vikenda, od 12. do 14. i od 19. do 21. studenog. Nakon prošlogodišnjeg virtualnog jubilarnog izdanja, ove godine uživamo u predstavama uživo, na daskama Kulturnog centra, uz poštivanje epidemioloških mjera. Ulaz na sve predstave je besplatan, ali uz predočenje COVID potvrde.
Pučko učilište je osiguralo besplatno testiranje antigenskim testom za sve posjetitelje koji nemaju Covid potvrdu, a žele uživati u kazališnoj igri, u petak 12. studenog od 18 do 20 sati, i u petak, 19. studenog od 19 do 20 sati u atriju Kulturnog centra. Potvrde vrijede 48 sati.

Festival hrvatskih kazališnih amatera je godišnja smotra najboljih amaterskih kazališta i kazališnih skupina. Zadaća Festivala jest poticajno djelovanje na razvoj kazališnog amaterizma u Hrvatskoj i razvoj publike te prezentacija najkvalitetnijih godišnjih ostvarenja amaterskih kazališnih udruga i sekcija koje djeluju u Hrvatskoj i inozemstvu (udruge Hrvata izvan RH) svih kazališnih poetika koje njeguju kazališne skupine: klasičnog, pučkog, plesnog, alternativnog teatra te druge vrste kazališnih izričaja.

Za ovogodišnje izdanje Festivala, od 34 predstave izvedene u selekciji (23 uživo i 11 putem video selekcije), izbornici: dr. art. Mira Muhoberac, dr. sc. Dubravka Crnojević-Carić, dr. sc. Sanja Nikčević, doc. dr. sc. Alen Biskupović, Andrijana Vicković i Igor Ružić, su odabrali deset predstava u kojima ćemo uživati tijekom dva vikenda u Vodicama. U revijalnom dijelu programa premijerno će biti prikazana i predstava naše Dramske družine nastale prema tekstu Margaret Atwood: Romansa u zatvoru Fletcher.

Letak Festivala

DANAS