Baštinski susret 2023. u Čistoj Velikoj

Datum i vrijeme: 19. kolovoza 2023. 20:30 h
Mjesto: Čista Velika ispred crkve Svete Ane

U organizaciji Udruge za promicanje kvalitete života Čista Velika, Motus, sutra, 19. kolovoza u Čistoj Velikoj ispred crkve Svete Ane, održat će se već tradicionalna manifestacija Baštinski susret.
Ovi su susreti započeli 2014. godine, a omogućuju Čišćanima i njihovim gostima da uživaju u spoju bogate folklorne i vokalne baštine kraja; od klapskih pjesama s mora do onih iz dalmatinskog zaleđa, kao zanimljivost čut ćemo kako dalmatinska klapska pjesma zvuči u izvedbi članova klape s nama dalekog Pacifika.
Ovogodišnje izdanje manifestacije je internacionalno jer polovina izvođača dolazi izvan Lijjepe Naše:
klapa Preženca, klapa Bratovština, klapa Karamiž, Klapa Zvizdan, KUD "Promona", klapa Skradinski buk, Klapa HKŽ Croatia München i klapa Samoana.
Pokrovitelj Susreta: Grad Vodice

DANAS