"Camino - put koji spaja"-otvorenje izložbe

Datum i vrijeme: 23. listopada 2023. 19:30 h
Mjesto: Gradska knjižnica Vodice

Povodom obilježavanja godine dana od otvaranja nove dionice hrvatskog Camina - Camina Šibenik, 23. listopada u 19:30 sati, u Gradskoj knjižnici  Vodice održat će se otvaranje izložbe "Camino - put koji spaja". Na izložbi će se moći vidjeti fotografije sa svih dionica hrvatskog Camina, među kojima je i ruta Camino Šibenik.
Inače, dionica Camino Šibenik duga je 108 km, započinje u Marini i ide preko Rogoznice, Primoštena, Vrpolja, Šibenika, Srime, Okita i Vodica, Tribunja te završava u Pirovcu.
Put sv. Jakova predstavlja veliku mrežu hodočasničkih ruta koje vode do Santiaga de Compostele u Španjolskoj, a 1987. je postao prva kulturna ruta Vijeća Europe te je i pod zaštitom UNESCO-a. Zanimljivost je da je 2024. godina na razini Europske unije proglašena godinom kulturnih ruta što daje dodatni značaj cijelom projektu razvoja hodočasničkih mreža.
Izložbu će otvoriti Marko Juričev Martinčev, koordinator dionice Camino Šibenik.

DANAS
Nema zakazanih događanja.