Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Datum i vrijeme: 04. kolovoza 2023. 19:00 h
Mjesto: Gradsko groblje Vodice

U subotu, 5. kolovoza, obilježavamo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Blagdan je to kad se Hrvatska prisjeća veličanstvene vojno-redarstvene akcije Oluja kojom je od srbočetničkog agresora oslobođena petina do tada okupiranog hrvatskog teritorija. Uspješna operacija Oluja dovela je i do mirne reintegracije Hrvatskog podunavlja te označila ostvarenje povijesnog sna hrvatskog naroda, slobodnu i nezavisnu Domovinu. Za ostvarenje tog sna najzaslužniji su hrvatski branitelji stoga je taj dan posvećen njima.

Tim će povodom, predstavnici Grada Vodica, braniteljskih udruga i ostalih civilnih udruga, u petak, 4. kolovoza, postaviti vijence i zapaliti svijeće na centralnom križu na Gradskom groblju u 19.00 sati, a potom i na spomenik poginulim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata na Trgu hrvatskih mučenika u 19.30 sati.
Misa za domovinu održat će se u župnoj crkvi Svetog Križa u subotu, 5. kolovoza u 20 sati

DANAS
Nema zakazanih događanja.