"Lijepi i dragi ljudi" u Vodicama

Datum i vrijeme: 04. svibnja 2024. 20:00 h
Mjesto: Kulturni centar Vodice

U subotu, 4. svibnja u 20 sati u Kulturnom centru Vodice možete među prvima pogledati dokumentarni film Igora Mirkovića Lijepi i dragi ljudi (Motovun Film Festival) premijerno prikazanom na 20. ZagrebDoxu u sklopu Regionalne konkurencije.
Ovaj film prati našeg poznatog milenijskog fotografa Šimu Strikomana i njegov rad od daleke 2006. godine, a na vodičkoj premijeri moći ćete upoznati i samog autora i redatelja Igora Mirkovića i direktora fotografije Silvestra Kolbasa.

ULAZ SLOBODAN!

O FILMU:
„Da mi je 2006., kad smo snimili prve kadrove, netko rekao da će premijera biti 2024., vjerojatno bih na licu mjesta bacio kameru u more. No, tako je ispalo. Vjerujem da je u dokumentarnom poslu uloga redatelja pratiti priču, a ne ju proizvoditi. A ova se bome odužila. Prateći Šimu Strikomana, koji neumorno slika svoje ‘Milenijske fotografije’, tražili smo likove iz mnoštva… Fotografije uvijek pričaju priču o ljudima. Čak i kada u kadru nema nikoga, one govore o onome tko ih je snimio. Naš film prati fotografiranja, da bi dodatno naglasio tu ljudsku dimenziju i priču o njima. Zato se i ne zove ‘Milenijske fotografije’, nego ‘Lijepi i dragi ljudi’. On govori i o potrebi ljudi da ostave trag; naši junaci čine to fotografijama, a na kraju nas sve raznese vjetar – i ljude, i priče, i njihove fotografije, i moje filmove.”  (Igor Mirković)
trailer

DANAS