La La Land / dobitnik 7 nagrada Zlatni globus

petak, 03. veljače 2017. u 20:30 h
subota, 04. veljače 2017. u 20:30 h
nedjelja, 05. veljače 2017. u 20:30 h

Od petka, 13. siječnja, neposredno nakon što je 'pomeo' dodjelu nagrade Zlatni globus postavši najnagrađeniji film u povijesti te nagrade, mjuzikl "La La Land" možete pogledati na našem programu!

"La La Land" suvremena je ljubavna priča osmišljena kao obol glamuru i emotivnoj atmosferi kakve poznajemo iz holivudskih klasika. Spajajući žanr mjuzikla i romantične komedije, film prati priču o susretu mladića i djevojke te njihovoj težnji da uspiju u Hollywoodu. Film je režirao Damien Chazelle, jedan od najviše obećavajućih mladih holivudskih redatelja, čiji je prethodni film "Ritam ludila" prije dvije godine nagrađen s čak tri Oscara, a u glavnim su ulogama Emma Stone i Ryan Gosling, kojima je ovo treća glumačka suradnja.

Na 74. dodjeli nagrada Zlatni globus apsolutni pobjednik u kategoriji filma bio je mjuzikl “La La Land”, koji je ugrabio sedam nagrada u svih sedam kategorija za koje je bio nominiran.

Time je taj film oborio rekord koji su još sedamdesetih postavila ostvarenja "Let iznad kukavičjeg gnijezda" 1975. i "Ponoćni ekspres" 1978. sa po šest osvojenih nagrada. Mjuzikl "La La Land" osvojio je nagrade u svim najvažnijim kategorijama - za najbolju komediju, najbolji scenarij, najboljeg redatelja, najbolju glazbu i najbolju originalnu pjesmu, kao i Emma Stone i Ryan Gosling za najbolju žensku i mušku ulogu. Redatelj Damin Chazelle zahvalio je producentima što su “riskirali s filmom i vjerovali da postoji publika za takav film".

DANAS
Nema zakazanih projekcija.