Ne gledaj mi u pijat

Home » Kino Vodice » Ne gledaj mi u pijat
Izvorno ime filma: Ne gledaj mi u pijat
Redatelj: Hana Jušić
Uloge: Mia Petričević - Marijana, Nikša Butijer - Zoran, Arijana Čulina - Vjera, Zlatko Burić - Lazo, Karla Brbić - Anđela
Žanr: drama, film o odrastanju
Godina: 2016    Država: Hrvatska
Trajanje filma: 105 min
Termini prikazivanja:
subota, 12. studenog 2016. u 20:30 h
subota, 19. studenog 2016. u 20:30 h
nedjelja, 20. studenog 2016. u 20:30 h
subota, 26. studenog 2016. u 20:30 h
nedjelja, 27. studenog 2016. u 20:30 h
Htjela ona to ili ne, Marijanina se svakodnevica vrti isključivo oko njene obitelji. Petkovići žive doslovno jedan na drugome u minijaturnom stanu, međusobno se dovodeći do ludila. Nakon što dominantni otac obitelji doživi moždani udar i ostane prikovan uz krevet, Marijana preuzima ulogu vođe čopora. Dok njena neodgovorna mama i usporeni brat situaciju čine sve težom, Marijana radi dva posla kako bi održala obitelj. Kada stvari postanu nepodnošljivima, ona počinje iskušavati svoje osobne granice kroz susrete s nepoznatim muškarcima: ovaj, za nju nov, okus slobode navodi je da granice pomiče još dalje. Odlučiti što bi zapravo trebala s tom slobodom, sad kad ju napokon ima, Marijani je veliko iskušenje.

• Dani autora (Giornate degli autori) 2016., Međunarodni filmski festival u Veneciji – nagrada FEDEORA-e za najbolji europski film
DANAS
Nema zakazanih projekcija.