U raljama života / dugometražni igrani

Home » Kino Vodice » U raljama života / dugometražni igrani
Izvorno ime filma: U raljama života
Redatelj: Rajko Grlić
Uloge: Gorica Popović, Vitomira Lončar, Bogdan Diklić, Rade Šerbedžija, Velimir Bata Živojinović, Mira Furlan
Žanr: komedija
Godina: 1984    Država: SFRJ, Hrvatska
Trajanje filma: 89 min
Termini prikazivanja:
petak, 07. listopada 2016. u 23:45 h

Štefica Cvek, daktilografkinja, debeljuškasta i uljuljana u svoju dosadnu svakodnevnicu željna je ljubavi te misli kako će se svi njezini problemi riješiti kada upozna pravog muškarca. Neiskusna s muškarcima, sluša savjete svoje prijateljice Marijane i stare tete s kojom živi.

Dunja je redateljica koja režira ljubavni film o jadima punašne službenice Štefice Cvek. Paralelno se odvija Dunjina priča i Štefičina. Iako su različite provenijencije, njihove su priče slične...

U glavnoj je ulozi Vitomira Lončar koja susreće trojicu muškaraca, ujedno najpopularnije glumce SFRJ: Batu Živojinovića, Mikija Manojlovića i Radu Šerbedžiju.
Film izvrsno prikazuje Zagreb osamdesetih i uzlet liberalne atmosfere koja je donijela novi duh grada. Nagrade: Valencia 84' - Velika palma, 3. nagrada žirija.

DANAS
Nema zakazanih projekcija.