Ministarstvo zaštite okoliša i prirode izdalo je Gradu Vodicama Rješenje  kojim se utvrđuje da za planirani zahvat na uređenju gradske plaže u Vrujama nije potrebno provoditi postupak procjene utjecaja na okoliš niti Glavnu ocjenu prihvatljivosti za ekološku mrežu.

Naime, Elaborat zaštite okoliša kojeg je izradila tvrtka Rijekaprojekt d.o.o. je pokazao kako uređenje te plaže nema takvog negativnog utjecaja na morski i kopneni dio okoliša, pa stoga ne treba provoditi cijelu studiju utjecaja planiranih građevinskih zahvata na floru i faunu ove plaže. To je dobra vijest  jer izrada takve studije može potrajati i do dvije godine, troškovi njezine izrade su vrlo visoki kao i uvjetovana rješenja zaštite okoliša. Dakle, Rješenje nadležnog ministarstva iskazuje njihov pozitivan stav prema ovom gradskom projektu kojim se ne narušavaju prirodne vrijednosti i pokazuje da se pri planiranju  vodila briga o okolišu.