Vodička klapa Bunari već nas je navikla na odlične nastupe i zapažene rezultate na festivalima klapa. Stoga nas nije iznenadilo kad su po deveti put za redom uvršteni u završnu večer najprestižnijeg nacionalnog klapskog festivala u Omišu. Na ovogodišnjem jubilarnom 50. Festivalu dalmatinskih klapa Omiš 2016, u vrlo jakoj konkurenciji dvanaest najboljih hrvatskih klapa, ponovno su osvojili srca publike i zaslužili Srebrnog leuta.

Nakon prošlogodišnjeg ogromnog uspjeha, osvojene prve nagrade publike i treće nagrade stručnog suda, subotnjim nastupom dokazali su svoju izvrsnost i svoje neprikosnoveno mjesto na samom vrhu klapskog pjevanja odličnim izvedbama Kod Lepanta, sunce moje (Ljube Stipišića) i U našeg Marina (obr. Dinko Fio), a svoj su nastup dodatno začinili impresivnim odijelima sa kuburama kako bi i vizualno dočarali slavnu bitku.

Dug je put do vrha, a još je teže na vrhu opstati, to mogu samo najbolji. Čestitke Bunarima i njihovom voditelju Filianu Vuletiću!