Na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća Grada Vodica donesen je Urbanistički plan uređenja naselja Grabovci kojeg je izradio Geoprojekt d.d. iz Splita, a kojim je omogućena izgradnja, ne samo stambenih i gospodarskih, već i objekata javne i društvene namjene, prostora za sport, rekreaciju, uređenje zelenih površina i uvođenje komunalne infrastrukture. Za izradu ovog Urbanističkog plana koji obuhvaća 13 ha površine Grad Vodice je izdvojio 90.000,00 kuna, a njegovim donošenjem Grabovci su po prvi puta dobili plan budućeg uređenja i razvoja mjesta.

Sada slijedi rješavanje imovinsko-pravnih odnosa kako bi Grad Vodice izvlastio državno zemljište na kojem se ovim Planom planira izgradnja društvenih prostorija različitih sadržaja za potrebe odvijanja društvenog života Grabovčana: za rad Vijeća Mjesnog odbora, udruga, održavanje mjesnih, lokalnih i državnih izbora i sl. Također, Grad Vodice će pokrenuti postupke za dobivanje dozvole za njihovu izgradnju, a to su prvi uvjeti da Grabovici, jedino naselje na području Grada Vodica bez objekta društveno-javne namjene, napokon dobije takve prostore.