U Gradskoj vijećnici Grada Vodica svečano su potpisani ugovori o stipendiranju redovnih studenata grada Vodica u akademskoj godini 2016./2017. Gradonačelnica Vodica Branka Juričev Martinčev i njezin zamjenik Luka Lipić uručili su četrdeset i jednu stipendiju studentima koji su zadovoljili uvjete propisane Pravilnikom o stipendiranju studenata Grada Vodica.

Da podsjetimo, na Natječaj se prijavilo pedeset i jedan kandidat od kojih su četrdeset i jedan ostvarili prava na godišnju stipendiju; dvanaest je novih studenata, dvadeset i jedan koji s uspjehom nastavljaju svoje akademsko školovanje te osam studenata koji ostvaruju pravo na stipendiju po socijalnom kriteriju. Mjesečni iznos stipendije iznosi 700 kuna i pomoć je roditeljima da lakše podnesu visoke troškove boravka i školovanja svojih studenata daleko od rodnog doma.