Već tradicionalno, Grad Vodice, u blagdansko vrijeme daruje vodičke osnovnoškolce.
Ovoga puta dar je predstava Kazališta Merlin: U potrazi za sv. Nikolom, koja će se održati u ponedjeljak, 5. prosinca u Kulturnom centru Vodice.

Predstava je to namijenjena učenicima nižih razreda, a priča o sv. Nikoli i radoznalom dječaku Martinu koji je silno želio vidjeti kako izgleda sv. Nikola, kada on to dolazi kroz prozor i ostavlja darove, kako uspije obići svu djecu svijeta u jednoj noći? ... Jer odgovori koje je na ta pitanja dobio od svojih roditelja i najmilijih, nisu ga baš zadovoljili. Stoga se Martin odlučuje pripremiti zamku za sv. Nikolu.
Zahvaljujući Gradu Vodicama, odgovore na ta pitanja dobit će i učenici Osnovne škole Vodice.