Gradonačelnica Vodica Branka Juričev-Martinčev predložit će gradskim vijećnicima Grada Vodica da se na slijedećoj sjednici donese Odluka kojom će se za ugostiteljske usluge prepoloviti porez na potrošnju.
Naime, predloženom Odlukom o dodjeli potpore male vrijednosti za ugostitelje koji plaćaju porez na potrošnju u svim mjesecima, osim za vrijeme pune turističke sezone; u srpanju, kolovozu i rujnu, porez bi umjesto sadašnjih 3% od prvog dana nadolazeće godine stajao ugostitelje svega 1,5%.
Tom bi se mjerom trebalo olakšati poslovanje ovoj za grad Vodice važnoj gospodarskoj grani, motivirati vlasnike takvih objekata da ne rade samo tri ljetna mjeseca te da zbog velikih i novih troškovane ne povećavaju cijenu svojih usluga.