Dječji vrtić Tamaris je raspisao natječaj bagatelne vrijednosti za izvođenje radova na sanaciji krovišta svoje matične zgrade u Ulici fra Pije Fržopa. Zbog dotrajalosti potrebna je žurna rekonstrukcija krova kojom će se riješiti najproblematičniji dio dnevnog boravka koja je već nekoliko puta bila poplavljena. Zbog specifičnosti situacije, kako bi nova predškolska godina ove jeseni mogla početi bez zakašnjenja, a budući da u ljetnim mjesecima vrtić pohađa mali broj djece koja mogu biti smještena u područni objekt Okit, s radovima će se krenuti odmah po isteku natječaja i odabira najpovoljnijeg ponuditelja bez obzira na zabranu izvođenja građevinskih radova tijekom turističke sezone. Procijenjena vrijednost radova je oko pola milijuna kuna.

Prošlog tjedna započeli su i radovi na rekonstrukciji jednog dijela krovišta Osnovne škole Vodice čija dotrajalost je također već nekoliko puta bila razlogom prokišnjavanja i propadanja interijera. Investiciju, koja se procjenjuje na nešto manje od 600.000,00 kuna, financirat će Šibensko-kninska županija koja je i osnivač vodičke osnovne škole.