Bliži se početak nove pedagoške godine koju Dječji vrtić Tamaris i Osnovna škola Vodice dočekuju spremni i s boljim boravišnim uvjetima. Naime, zbog dotrajalosti tri krovišta zgrade dječjeg vrtića, nakon odabira najpovoljnijeg i, u ovom slučaju jedinog ponuđača, obavljena je žurna rekonstrukcija najproblematičnijeg dijela krova iznad dnevnog boravka koji je već nekoliko puta bio poplavljen. Kako bi nova predškolska godina ove jeseni mogla početi bez zakašnjenja, a budući da je u ljetnim mjesecima vrtić pohađao mali broj djece smješten u područnom objektu Okit, radovi su provedeni bez obzira na zabranu izvođenja građevinskih radova tijekom turističke sezone. Radove vrijedne gotovo pola milijuna kuna izvela je tvrtka Filips.

Prošlog tjedna započeli su i radovi na rekonstrukciji jednog dijela krovišta Osnovne škole Vodice čija dotrajalost je također već nekoliko puta bila razlogom prokišnjavanja i propadanja interijera. Investiciju, koja se procjenjuje na nešto manje od 600.000,00 kuna, financirat će Šibensko-kninska županija koja je i osnivač vodičke osnovne škole.