Grad Vodice je, najviše od svih hrvatskih lokalnih uprava, izdvajao za mjere kojima se smanjuje broj nezaposlenih. Prema nedavno objavljenim podacima Ministarstva financija o izvršenjem gradskog proračuna za 2014., jer podaci za prošlu godinu još uvijek nisu obrađeni, izdvojeno je čak 36,44 kune po stanovniku, ili 0,82% gradskog proračuna. Upola manje ili 0,41% izdvojila je Sveta Nedjelja, zatim slijede Bjelovar i Gospić.

Naime, Vodice, koje broje 8875 stanovnika, u 2014. godini su imale 972 nezaposlenih po čemu se nalaze na sredini liste hrvatskih gradova rangiranih po kriteriju nezaposlenosti. Kako bi se taj broj smanjio, gradska je uprava koristila aktivne mjere zapošljavanja, kroz osposobljavanje i javne radove te prekvalifikaciju i edukaciju nezaposlenih.