Održana je Godišnje skupština Turističke zajednice grada Vodica na kojoj su jednoglasno prihvaćena izvješća o radu direktorice Anite Franin Pećarice, Turističkog ureda i Vijeća, zajedno s Financijskim izvješćem za 2016. godinu.

Prošlogodišnji turistički rezultati ponovno su izvrsni, ostvareno je više od milijun noćenja i povećan je broj dolazaka gostiju. Ukupno je zabilježeno 192.422 dolazaka turista koji su ostvarili 1.076.191 noćenja, što predstavlja porast dolazaka i noćenja za 5% u odnosu na prethodnu godinu. Domaći gosti u ostvarenim noćenjima imaju najveći udio - 13,3 %, a slijede ih gosti iz Njemačke s 13 %.
Najveći broj turista boravio je u objektima u domaćinstvu, a poraste bilježe i kampovi i hosteli, apartmansko naselje te hotelski smještaj. Prosječna duljina boravka iznosi 5,6 dana. Novost su i prva ostvarene noćenja u vodičkom zaleđu, Čistoj Maloj i Gaćelezima kojima se upotpunjuje turistička ponuda grada.