Grad Vodice izdvojio je gotovo 360 tisuća kuna za razne socijalne programe za početak školske godine. Izdvojen je novac za sufinanciranje međugradskog prijevoza srednjoškolaca i učenika s otoka Prvića te za sufinanciranje boravka djece u ustanovama predškolskog odgoja koja nisu to pravo ostvarila u vodičkom gradskom vrtiću već su upisana u neku drugu ustanovu na području županije. Također, od ove će godine učenicima s poteškoćama pomagati asistenti u nastavi čiji rad će sufinancirati i Grad Vodice, a osigurana su i sredstva za udžbenike za djecu slabijeg imovinskog stanja.

Od ukupne sume planirane za ove programe najviše je novca izdvojeno za prijevoz srednjoškolaca, 215 tisuća kuna, te za prijevoz petoro otočnih učenika u iznosu od 700 kuna mjesečno. Za sufinanciranje cijene boravka desetoro mališana u dječjim vrtićima van Grada Vodica planirano je 105 tisuća kuna. Rad osmoro pomoćnika u nastavi Grad će pomoći s 30 tisuća kuna. Iz tekuće pričuve Gradonačelnice, za obitelji s više djece i težeg imovinskog stanja izdvojena su sredstva za sufinanciranje udžbenika za ukupno jedanaestoro djece u iznosu od 9.242,00 kune.