Danas je saborska zastupnica i gradonačelnica Vodica Branka Juričev Martinčev na aktualnom satu u Saboru postavila pitanje ministrici regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijeli Žalac, koje se odnosi na vremenski rok kada će se i gradovi koji imaju više od 5000 stanovnika moći prijavljivati na natječaje fondova Europske unije za izgradnju staračkih domova, dječjih vrtića, škola, vatrogasnih domova, hospicija i sličnih javnih ustanova. Naime, stanovnicima Grada Vodica već dugo nedostaje novi dječji vrtić i dom za starije i nemoćne. Grad je već krenuo u izradu projekata, pa je tako dokumentacija za izgradnju novog dječjeg vrtića skoro kompletirana, a osigurana je i građevinska parcela, međutim nedostaje novca za konačnu realizaciju i izgradnju koja će biti moguća jedino sufinanciranjem iz Europe.