Institut za javne financije objavio je rezultate analize proračunske transparentnosti svih 576 jedinica lokalne samouprave (20 županija, 128 gradova i 428 općina) provedene za razdoblje od studenog 2016. do ožujka 2017. godine. Raduje da je Grad Vodice dobio najveću moguću ocjenu i time ponovno, drugu godinu za redom, dobio priznanje za transparentnost rada.

Proračunska transparentnost podrazumijeva uvid u potpune, točne, pravovremene i razumljive informacije o proračunu, a mjeri se brojem ključnih proračunskih dokumenata objavljenih na službenim stranicama  Grada. Takvom praksom omogućuje se vidljivost podataka i uključivanje zainteresiranih građana da svojim angažmanom utječu na efikasnost prikupljanja javnih sredstava i ponude javnih dobara i usluga, na povećanje odgovornosti Vlade i vlasti lokalnih jedinica, a time i na smanjenje mogućih koruptivnih radnji.