Danas je ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković sa suradnicima tijekom radnog posjeta Šibensko-kninskoj županiji, obišao gradilište na obilaznici Vodica. S ministrom su, uz gradonačelnicu Vodica Branku Juričev Martinčev i predstavnike regionalne vlasti u Šibensko-kninskoj županiji, bili pristuni i predstavnici HŽ Infrastrukture i Hrvatskih cesta.
Radovi na vodičkoj obilaznici započeli su lani u srpnju i odvijaju se planiranom dinamikom, pa se otvorenje očekuje 2. svibnja. Relizacijom izgradnje zaobilaznice Vodice rasteretit će se širi centar grada i olakšati prometovanje Vodicama, osobito u ljetnim mjesecima. Od izgradnje Jadranske magistrale puštene u promet daleke 1963. godine, obilaznica nešto duža od pet kilometara najznačajnije je ulaganje u promet na vodičkom području.
Ovaj je projekt vrijedan 70 milijuna kuna sufinanciran u 75 postotnom iznosu novcem europskih fondova, a ostatak su sredstava osigurale Hrvatske ceste.