Jučer je, uz prisutnost predsjednika Vlade Republike Hrvatske Andreja Plenkovića, ministra mora, prometa i infrastrukture Olega Butkovića, ministra državne imovine Gorana Marića, župana Šibensko-kninske županije Gorana Pauka, gradonačelnice Vodica Branke Juričev Martinčev i mnogih uglednika iz političkog i društvenog života te građana Vodica, svečano puštena u promet zaobilaznica grada Vodica.

Najveći je to prometno infrastrukturni projekt na vodičkom dijelu jadranske magistrale od 1963. godine i najbolji je primjer kako se dobrom suradnjom Vlade, ministarstva, Hrvatskih cesta kao investitora, županijskih i gradskih službi mogu kvalitetno i u roku odraditi veliki projekti. Izgradnja zaobilaznice ukupne duljine 5.1 km započela je u srpnju prošle godine i završena je u manje od godinu dana, a najvećim je djelom, u iznosu od 85 posto sufinancirana europskim novcem. Njezinom izgradnjom rasterećuje se gradski promet Vodica, omogućuje brža i bolja prometna povezanost, razvoj gradske poslovne i industrijske zone Vodica te cijelog zapadnog dijela županije.