Dodjelom nagrada u Hotelu Olympia završena je XV. regata Jabuka. Po mnogo čemu jedinstvena, izuzetno zahtjevna i izazovna pučinska regata koju, uz podršku Grada Vodica i brojnih spoznora, organizira Jedriličarski klub Tijat, svake godine privuče veliki broj zaljubljenika u jedriličarski sport. Ove je godine okupila rekordan broj brodova, čak 106 posada, više stranih nego domaćih, s ukupno 730 sudionika željnih da u teškim noćnim uvjetima dokažu svoje sposobnosti, prvi okrenu vulkanski otočić na pučini Jabuku i prvi završe regatu.

Vodičanima, članovima Jedriličarskog kluba Tijat, koji su se dokazali kao izvrsni organizatori i domaćini, ovo je možda i najdraže izdanje natjecanja jer je upravo maksi krstaš Molo Longo Tuttatrieste jedrio pod zastavom domaćina i stigao prvi do cilja oplovivši rutu po slabom i promjenjivom vjetru za 16:19:09. Tako će crna stijena Jabuke, prijelazni pehar regate, autora Ale Guberine, čitavu godinu ponosno krasiti vitrinu vodičkog Kluba.
Pobjednička posada maksi krstaša Molo Longo Tuttatrieste, jedrila je pod vodstvom poznatog riječkog skipera Rajka Kujundića, a ostali članovi su bili: Stipe Vitaljić, Ante Česić, Boris Bakotić, Stanko Birin, Lamjana Jurčec, Igor Marenić, Stipe Gaspić, Vlado Moćan, Bruno Antunac, Denis Stanojević, Jan Pecina, Frane Grego, Filip Baricević, Filip Matika i Daniel Pavlović.
Desetak minuta nakon pobjednika kroz cilj je prošla češka posada CleanSport One skipera Jiri Kolaneka, na brodu VOR 60, dok je treća posada broda Ola.
Na završenoj svečanosti u ime Grada Vodica organizatorima, sudionicima, a osobito nagrađenima čestitao je Marin Mikšić, predsjednik Gradskog vijeća grada Vodica, s pozivnom na ponovni susret iduće godine na XVI. izdanju Jabuke.