U petak, 19. svibnja, u podne, na Plavoj plaži u Vodicama održat će se svečana dodjela i podizanje Bijele zastave. Tom prigodom će u ime Međunarodne ekološke udruge Global Under Water Awareness Association (GUWAA) proslavljeni hrvatski ronilac Kristijan Curavić uručiti Gradu Vodicama Bijelu zastavu za Plavu plažu koju će u ime Grada primiti gradonačelnica Vodica Branka Juričev Martinčev.

Bijela je zastava (White Flag International) simbol u svijetu koji jamči čistoću morskog dna i kopnenih voda u svrhu zaštite života u njima. Vlasništvo je Fondacije Princ Albert II. od Monaca i GUWAA-e, organizacije koja čisti i štiti oceane i mora, jezera i rijeke diljem svijeta te je dio najveće međunarodne mreže ronilaca - zaštitnika svih vodenih resursa.