Na slijedećoj sjednici Gradskog vijeća Grada Vodica bit će izloženo Izvješće o izvršenju gradskog proračuna u 2016. godini. Veseli da su se nastavili pozitivni trendovi i prihodi su veći od očekivanih. Ako se uspoređuje prošla godina s realizacijom 2015. godine, vidljivo je da je zabilježen rast na svim stavkama prihoda. Ukupno je u 2016. godini prihodovano 52. 579.661,04 kune. Izvorni prihodi proračuna bez donacija i pomoći uvećani su za 20% u odnosu na prethodnu godinu i iznose 48,5 milijuna kuna, a najveći se porast prihoda bilježi na stavci komunalnog doprinosa koji je udvostručen u odnosu na 2015. godinu i iznosi nešto više od 12 milijuna kuna. Rezultat je to provedbe legalizacije nelegalno izgrađenih objekata na gradskom području, ali i bolje ekonomske klime.