Danas je Gradu Vodicama isporučen visokotlačni perač polivalentne namjene koji se koristi za uklanjanje žvakaćih guma, grafita, mrlja od ulja i kamenca s javnih površina. Uređaj je isporučila tvrtka Alfateh iz Rijeke koja je odabrana kao najpovoljniji ponuditelj putem javnog natječaja.
Kupnju uređaja, vrijednog 287.500,00 kuna, sufinanciralo je Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja, u iznosu od 150.000,00 kuna putem javnog poziva za prijavu projekata za poticanje razvoja komunalnog gospodarstva i komunalnog standarda u 2017. godini, dok je ostatak potrebnog novca osiguran iz gradskog proračuna. Grad Vodice je uređaj dao na korištenje vodičkom komunalnom društvu Leć čijim će djelatnicima ovaj perač uvelike olakšati održavanje javnih površina i povisiti razinu kvalitete čistoće gradskih ulica i trgova.