Nakon završenih radova, jučer su župan Goran Pauk s gradonačelnicom Vodica Brankom Juričev Matinčev i ravnateljem Lučke uprave Šibensko-kninske županije Željkom Dulibićem obišli novouređeni gat u lučici Stražara u Malim Vrujama u Vodicama. Radi se o potpuno obavljenom gatu, postavljenim novim vezovima i novim pontonom za privez brodica domicilnog stanovništva s otoka Prvića čiju nabavu su zajednički financirali županija i Grad Vodice, svaki s pola milijuna kuna. Ovim radovima je povećan dosadašnji kapacitet lučice s novih pedesetak vezova.

U protekle četiri godine Županija je za sanaciju pomorskog dobra na području Grada Vodica izdvojila 1,2 milijuna kuna, a trenutno ulaže u uređenje plaže Vruje i zapadne vodičke plaže Punta-Bristak.
Za slijedeće godine najavljuju se nove investicije, od kojih je jedna od najvećih ona koja se odnosi na izgradnju novog lukobrana i komunalne luke s preko 200 vezova ispred zgrade stare škole na vodičkoj rivi.