Na nedavno održanoj posljednjoj ovogodišnjoj sjednici Gradskog vijeća Grada Vodica s većinom je glasova prihvaćen proračun za 2018. godinu.
Proračun, temeljen na planiranim prihodima od 70.697.150,00 kuna je realan, razvojan i socijalan. Najviše sredstava je planirano utrošiti na nastavak ili završetak već započetih projekata, a znatan novac će se izdvojiti za komunalnu infrastrukturu, za socijalne programe i potrebe civilnog društva, kulture i sporta.

U ovoj će godini, nakon što je izrađena sva potrebna dokumentacija te dobivene sve potrebne dozvole, Grad započeti izgradnju novog gradskog vrtića u Doćinama i time riješiti problem nedostatka prostora u Dječjem vrtiću Tamaris koji ne može primiti svu vodičku djecu predškolskog uzrasta. Za tu će se potrebu Grad zadužiti za dugoročni zajam u iznosu od 20 milijuna kuna. Kako bi se najmanjim građanima osigurali što kvalitetniji uvjeti boravka u jedinom gradskom vrtiću za nastavak radova na energetskoj učinkovitosti zgrade i u ovogodišnjem je proračunu odvojeno 2.370.000,00 kuna.
U novoj će godini značajna sredstva biti osigurana i za izradu potrebne projektne dokumentacije: po pola milijuna kuna za izgradnju sportske dvorane u Vodicama i izgradnju zajedničkog objekta Javne vatrogasne postrojbe i Hitne službe u Račicama te uređenje stare gradske jezgre i Ulice Dulcin; 375.000,00 kuna za projektiranje zapadne tribine na gradskom nogometnom igralištu; 300.000,00 kuna za projekt uređenja groblja u Vodicama te 150.000,00 kuna za projekt tržnice u Srimi.
Veća ulaganja planirana su za uređenje gradskih plaža na čijem izgledu i ponudi počiva uspješnost turističke sezone i zadovoljstvo gostiju. Tako će se nastaviti s radovima na uređenju plaže Vruje za koje je Grad osigurao 5.095.500,00 kuna u svom proračunu, dok će Ministarstvo turizma sufinancirati izgradnju s pola milijuna kuna. Dodatna sredstva se planiraju i za daljnje uređenje sportske lučice u neposrednoj blizini ove plaže. Sustavno uređenje obalnog pojasa i podmorja, briga o čistoći mora i visokim standardima ponude na plažama podrazumijevaju vijorenje Plavih i Bijelih zastava na plažama, pa će Grad i ove godine za te potrebe izdvojiti 240.000,00 kuna.
Za održavanje komunalne infrastrukture izdvojit će se 6.657.500,00 kuna. Planira se uređenje nekih novih gradskih ulica za čije će asfaltiranje biti izdvojeno 2.450.000,00 kuna, a za uvođenje javne rasvjete dodatnih 2.850.000,00 kuna. Za sanaciju vodičke rive planirano je 1.250.000,00 kuna; za uređenje grobalja na području Grada Vodica 2.130.000,00 kuna te pristupnog puta do Hotela Punta 900.000,00 kuna.
Grad će i dalje poticati razvoj poduzetništva pa su u proračunu osigurana sredstva za subvencioniranje kamata na kredite poljoprivrednicima i trgovačkim društvima, a ponovno će biti raspisan i natječaj za potpore tradicijskim obrtima, OPG-ovima i zadrugama za što je planirano izdvojiti 200.000,00 kuna. Grad će i dalje pomagati i ugostiteljima subvencioniranjem njihova poreza na potrošnju.
Značajna sredstva osigurana su i za socijalne i zdravstvene programe. I dalje će se s pola milijuna kuna sufinancirati rad hitne medicinske službe, a za razne socijalne programe osigurano je 1.160.000,00 kuna.
Za djelovanje i razne aktivnosti sportskih, kulturnih i humanitarnih udruga te udruga civilnog društva s područja Grada Vodica u proračunu za 2018. godinu osigurano je 2.381.000,00 kuna.