U nadolazećoj 2018. godini Grad Vodice će za razne socijalne programe izdvojiti gotovo dva milijuna kuna.
Za programske djelatnosti Gradskog društva Crvenog križa grada Vodica izdvojit će se 160.000,00 kuna, dok će ostale humanitarne udruge i organizacije koje djeluju na području grada dobiti 123.000,00 kuna. Ta su sredstva raspodijeljena na temelju natječaja kojeg je raspisao Grad Vodice i na kojeg su se prijavile četiri humanitarne udruge. Najviše novca dobio je Klub dragovoljnih darivatelja krvi Vodice, 70.000,00 kuna, Caritasu su dodijeljene 23.000,00 kuna, dok je Udruga Daj 5 od srca dobila 16.000,00 kuna, a 14.000,00 kuna Klub dobrovoljnih darivatelja krvi iz Čiste Velike.

Kao i ove godine, Grad će i u narednoj sufinancirati rad Hitne službe u Vodicama s pola milijuna kuna.
Za socijalne programe osigurana su 1.160.000,00 kuna. Od toga najviše se planira potrošiti za jednokratne naknade obiteljima za novorođeno dijete, 320.000,00 kuna. Svako prvo dijete od Grada dobiva 2000 kuna, dok se za svaku slijedeću prinovu taj iznos povećava za tisuću kuna. Kako bi se olakšalo roditeljima čija se djeca nisu uspjela upisati u zasad jedini i premali gradski dječji vrtić, Grad Vodice sufinancira boravak te djece u drugim predškolskim ustanovama na području županije sa 105.000,00 kuna. Također se sufinancira i boravak u Dječjem vrtiću Tamaris mališanima onih obitelji koje maju četvero ili više djece. Sufinancira se i prijevoz osnovnoškolske djece koja putuju iz Srime do Osnovne škole Vodice sa 100.000,00 kuna te prijevoz brodom otočne djece i srednjoškolaca iz brojnijih i socijalno ugroženih obitelji do Šibenika u iznosu od 225.000,00 kn. I dalje se sufinancira međugradski prijevoz umirovljenika, udovica, djece i roditelja poginulih hrvatskih branitelja.
Osigurana su i sredstva za nabavu ogrijeva i za podmirivanje troškova stanovanja za socijalno ugrožene, za naknade za teže oboljele i invalidne osobe te za stambeno zbrinjavanje hrvatskih branitelja.

Osim ovih nabrojenih socijalnih programa, dodatno su osigurana sredstva za stipendiranje redovnih studenata, 320.000,00 kuna te 70.000,00 kuna za kupnju udžbenika za osnovnoškolce slabijeg imovinskog stanja.