Završen je i drugi semestar Etno radionice izrade povijesne i tradicijske nošnje čiju je realizaciju sufinancirao Grad Vodice izdvojivši 22.000,00 kuna.
Drugi semestar Etno radionice koju je provelo Učilište Izvor znanja uz pomoć Pučkog otvorenog učilišta Vodice, bio je posvećen izradi muške narodne nošnje, a uspješno ga je završilo deset polaznica iz Vodica, Srime i Čiste Velike. One su, tijekom dva mjeseca intenzivnog rada, naučile krojiti, šivati i ukrašavati mušku narodu nošnju pod stručnim vodstvom majstorice Liposave Kuštović.
Važnost čuvanja etnografske baštine i prenošenje znanja izrade tradicijske odjeće prepoznao je Grad Vodice koji je sufinanciranjem školarina, omogućio polaznicama da se lakše odluče za učenje ovog zanata, a nošnja izrađena tijekom nastave ostaje Gradu Vodicama na korištenje u posebnim prigodama.