Grad Vodice je, zajedno Mjesnim odborom Prvić Luke i u suradnji s tvrtkom CIAK, licenciranom za odvoz i zbrinjavanje opasnog otpada, vrlo uspješno završio akciju prikupljanja salonitnih ploča i ostalog opasnog otpada iz tog mjesta. Tijekom dva mjeseca, koliko je akcija trajala, prikupljeno je oko 3,5 tona opasnog otpada. Grad Vodice financirao je uslugu tvrtke CIAK, dok se Mjesni odbor pobrinuo za najam broda i odvoz otpada sa otoka.
Zadovoljni načinom suradnje i postignutim rezultatima, Grad Vodice planira istu akciju provesti i za mještane Šepurina. Mole se stoga svi Šepurinjani koji imaju opasni otpad kojeg bi se željeli riješiti da se jave u svoj Mjesni odbor ili u Komunalno redarstvo Grada Vodica. S obzirom na broj zainteresiranih bit će organizirani sakupljanje, odvoz i deponiranje opasnog otpada.