Ove se godine obilježava jedanaesta tužna obljetnica kornatske tragedije u kojoj su živote izgubila dvanaestorica hrabrih vatrogasaca. Njihov je odlazak ostavio trajne ožiljke u svijesti i životima, ne samo njihovih najmilijih, već i svih Vodičana. Predstavnici Grada Vodica i brojnih gradskih udruga, u srijedu, 29. kolovoza u 19 sati položit će cvijeće i svijeće na grobove vodičkih heroja, a na samu godišnjicu tragedije, 30. kolovoza, Grad Vodice s Dobrovoljnim vatrogasnim društvom i Javnom vatrogasnom postrojbom Vodice organizira posjet mjestu stradavanja na Kornatima gdje će biti održana komemoracija i molitva za poginule. Polazak brodom DIDA FRANE je s vodičke rive u 7.30 sati.

11. memorijalno humanitarni malonogometni turnir OVO NIJE KRAJ posvećen hrabrim ljudima održat će se u nedjelju, 2. rujna, na rivi ispred Stare škole s početkom u 18. sati. Uz organizatore i domaćine Turnira, MNK Heroji 2007, zaigrat će malonogometni klubovi: Jezera, Crnica, Gauni, Murter i Primošten.
Prodavat će se i lampioni sjećanja od kojih je prihod namijenjen za humanitarne svrhe, a u nebo će se puštati u 21 sat.