Kako uskoro završava mandat aktualnog vodičkog Dječjeg gradskog vijeća, gradonačelnica Vodica Nelka Tomić, dr. med., donijela je odluku o raspisivanju izbora za članove novog koji će se održati 9. veljače od 9 do 12 sati u prostorijama Osnovne škole Vodice i Osnovne škole Čista Velika.

Kroz djelovanje Dječjeg gradskog vijeća učenici viših razreda osnovnih škola mogu slobodno izraziti svoje mišljenje i prijedloge te aktivno sudjelovati u procesu donošenja odluka kojima se podiže kvaliteta življenja mladih na području Vodica. Dječje gradsko vijeće upoznaje gradsku vlast s problemima koja ih tište i predlaže rješenja kojima se ti problemi mogu ukloniti, a život djece može postati ugodniji i ispunjeniji, a Dječji gradonačelnik predstavlja Dječje gradsko vijeće i sudjeluje na manifestacijama Grada Vodica.