Uz veliko napore Grada Vodica i osobno zalaganje gradonačelnice Nelke Tomić, dr. med., pronađen je kvalitetan smještaj za bolesnog sugrađanina Jeru Lakoša, pa je Jere jutros odvezen sanitetskim vozilom u Dom za odrasle osobe Zemunik koji pruža usluge skrbi izvan vlastite obitelji bolesnim odraslim osobama. Velike zahvale da se sve riješilo u prilično kratkom roku pripadaju ravnateljici Doma, Nataši Petrušić koja je pokazala izuzetno razumijevanje, humanost i empatiju te omogućila prijem Jere Lakoša.
Kako je Jere izuzetno visok čovjek od 2,25 m, Grad Vodice je kupio i dopremio u Zemunik poseban krevet koji odgovara njegovoj veličini s hidraulikom i antidekubitalnim madracem kako bi olakšao Jerin boravak u ustanovi, a pobrinut će se i za Jerine onemoćale i bolesne roditelje kojima će u suradnji s Caritasom župe Vodice organizirati pomoć u kući i financijsku potporu.