U sklopu međunarodnog programa razmjene mladih između regija članica Skupštine europskih regija - Eurodyssee, Andre Goulart iz portugalskih Azora, Tatiana Malchair iz Belgije, Julia Albert Varela iz Španjolske i Elena Mihaela Ogrezeanu iz Belgije u društvu s koordinatoricom projekta Lucijom Aužina, posjetili su Memorijalni centar Faust Vrančić na otoku Prviću. Program je to koji mladim ljudima sa završenom srednjom školom ili fakultetom, u dobi od 18 do 30 godina, omogućava stjecanje profesionalnog iskustva na različitim područjima djelovanja te usavršavanje stranog jezika u trajanju od tri do sedam mjeseci, a kandidati različitih obrazovnih profila obavljaju praksu u tvrtkama ili institucijama iz različitih područja.
Šibensko-kninska županija provodi ovaj program od 2012. godine, pa su tako Andre i Tatiana na stručnom usavršavanju u županijskoj Razvojnoj agenciji, Julia u NP Krka dok je Elena u Gradu Šibeniku. U organizaciji Šibensko-kninske županije polaze tečaj hrvatskog jezika.