Grad Vodice potpisao je 26 ugovora o dodjeli nepovratnih sredstava s vlasnicima tradicijskih i umjetničkih obrta i zadruga, s nositeljima Obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava i oznake Hrvatski otočni proizvod, dodijeljenih na temelju Javnog poziva.
Ovaj program za razvoj malih proizvođača Grad Vodice provodi već četiri godine, a svake godine ima sve više zainteresiranih, pa se tako na posljednji Poziv prijavilo pet kandidata više nego lani. I ove je godine u gradskom proračunu za te potrebe osigurano 150.000,00 kuna koje su prema kriterijima i bodovima raspodijeljene na prijavljene kandidate kako bi svi dobili pomoć u sufinanciranju svojih razvojnih i proizvodnih programa.

Na temelju bodova, potpore su dobili: OPG Mario Šmit, Poljoprivredno turistička zadruga „Faust Vrančić“, Vinarija Birin, OPG Antonio Čorić, OPG Ksenija Buntić, OPG Vlatka Fržop, Obrt „Kroštula“, OPG Adam Tomić, OPG Ljubomir Birin, OPG Ivica Crljenak, Poljoprivredno-turistička zadruga „Prvić Luka“, OPG Zlatko Srdarev, OPG Žarko Storić, OPG Vinko Trcera, OPG Stjepan Bosotin, OPG Živana Rak, OPG Đorđe Studić, OPG Stanko Vulin, OPG Slavko Barišić, OPG Nikola Mačukat, OPG Roko Vlašić, OPG Ivica Bareša, OPG Grgo Birin, OPG Dragan Storić, OPG Mario Škarić i OPG Josip Tabula.