Jučer je u sklopu trodnevnog posjeta Šibensko-kninskoj županiji, predsjednica Republike, Kolinda Grabar Kitarović, posjetila Prvić Luku gdje su je uz stanovnike Luke i Šepurina dočekali dogradonačelnik Grada Vodica Stipe Bosotin, predsjednik Gradskog vijeća Marin Mikšić, ravnateljica Memorijalnog centra Faust Vrančić Ivana Skočić, predsjednik MO Prvić Luke Alen Škalabrin i predsjednica MO Prvić Šepurine Danijela Antulov.
Nakon kratkog kušanja izvornih otočnih delicija oznake Hrvatski otočni proizvod i obećanja podrške kod promocije ovih proizvoda u Zagrebu, slijedio je razgovor sa stanovništvom otoka i dužnosnicima. Predsjednica je naglasila da treba učiniti više za povratak mladih obitelji i djece na otok, iskoristiti suvremene tehnologije širokopojasnog interneta te omogućiti zapošljavanje kod kuće i rad u nekoj tvrtki na drugom kraju svijeta te školovanje na daljinu. Revitalizacija otoka dio je sveukupne demografske politike Republike Hrvatske što se može postići ne samo klasičnim demografskim mjerama već sveukupnim nizom gospodarskih, socijalnih, zdravstvenih, prometnih, turističkih i svih drugih mjera.
Predsjednica je svoj posjet otoku završila razgledavanjem Memorijalnog centra Faust Vrančić.