U subotu je u vodičkom Hotelu Olympia, pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike, Kolinde Grabar-Kitarović i Šibensko-kninske županije, održana međunarodna manifestacija Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji. Ovu manifestaciju već osmu godinu za redom organizira Udruga dalmatinskih uljara uz pomoć Udruge senzornih analitičara OLEA iz Šibenika, Zavoda za javno zdravstvo Šibensko-kninske županije, županijske Razvojne agencije i Hrvatske poljoprivredno-šumarske savjetodavne službe.
Ove je godine na ocjenjivanje pristiglo 259 uzoraka ulja iz Dalmacije, Istre i Primorja, ali i iz susjednih zemalja Slovenije i Bosne i Hercegovine. Dalmatinski uljari ne mogu baš biti zadovoljni ovogodišnjom berbom koja je bila znatno lošija i po količini i kvaliteti uroda nego što je bila u Istri. Pokazali su to i rezultati kemijskih analiza po kojima je čak 61 uzorak svrstan u kategoriju djevičanskih ulja, jedan lepante, a u kategoriji ekstra djevičanskih ulja podijeljene su: 121 zlatnih, 39 srebrnih i 20 brončanih medalja te 17 diploma za ekstra djevičansku kakvoću.

Najbolja mlada maslinova ulja VIII. međunarodne manifestacije Dani mladog maslinovog ulja u Dalamaciji
šampion Manifestacije i šampion u kategoriji višesortnih ulja - OPG Ćurković, Sinj;
šampion u kategoriji sortnih ulja - Kalcina Mikele, Grožnjan;
II. mjesto - Josip Pavlica, Zadar;
III. mjesto - Mario Crnobori, Banjole;
IV. mjesto - Jozo Omazić, Vodice;
V. mjesto - Antonio Perica, Zagreb;
VI. mjesto - Ivo-Ivan Dugandžić, Čitluk, Bosna i Hercegovina;
VII. mjesto - PS Olive Posavianus, Kukuljanovo;
VIII. mjesto - Stanko Birin, Vodice;
IX. mjesto - OPG Fiore, Kristijan Mirković, Vodnjan;
X. mjesto - Uljara Nonno Bruno, Banjole.

Tablica rezultata i poredak