Gradonačelnica Vodica Nelka Tomić, njezin zamjenik Stipe Bosotin i pročelnik gradskog Upravnog odjela za komunalno-vodni sustav, zaštitu okoliša i graditeljstvo, Marko Lugović, jutros su otputovali u Zagreb na poziv ministrice regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Gabrijele Žalac, na svečano potpisivanje ugovora o sufinanciranju projekata u 2018. godini prema Programu pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova.
Grad Vodice dobio je 400.000,00 kuna nepovratnog europskog novca za izradu projektne dokumentacije za kanalizacijsku mrežu širokopojasnog pristupa Vodice-Srima-otok Prvić. Izrada ove dokumentacije omogućit će postavljanje instalacija za širokopojasni internet usporedno s izgradnjom fekalne kanalizacijske mreže u dužini od oko 80 km.