Grad Vodice, kao i dosadašnjih godina, podržava projekt Hrvatskog otočnog proizvoda kojeg već jedanaestu godinu za redom provodi Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova EU s ciljem poticanja razvoja otočne proizvodnje, očuvanja otočne tradicije, poticanja samozapošljavanja na otocima te brendiranja izvornih, otočnih proizvoda s oznakom HOP.
Upravo je u tijeku medijska kampanja Svaki otok svoj HOP ima pod medijskim pokroviteljstvom Radia Dalmacije s težnjom povezivanja nositelja oznake HOP s lokalnom zajednicom kako bi se njihova ponuda tradicionalnih, autohtonih proizvoda našla na službenim internetskim stranicama županija, gradova, općina i Turističkih zajednica i time se promovirala i turistička ponuda samog otoka i regije.

Ukupno su, do sada, oznaku Hrvatski otočni proizvod dobili 279 proizvođača (od kojih je 24 eko-proizvođača, 26 proizvođača s oznakom zemljopisnog podrijetla i 6 proizvođača s oznakom izvornosti) za 880 proizvoda i proizvodnih linija s 24 otoka i poluotoka Pelješca.
Treba istaknuti da se u toj prestižnoj grupi nalazi pet proizvođača s otoka Prvića: Poljoprivredna zadruga Faust Vrančić, Obrt za izradu narodnih odjevnih predmeta i edukaciju Lipa, Obiteljsko-poljoprivredno gospodarstvo Mario Šmit, Ugostiteljski obrt Ribarski dvor i Obrt Ribar Jere Cukrova.