VIII. manifestacija Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji održat će se u Šibensko-kninskoj županiji 08. prosinca u Hotelu Olympia u Vodicama.
Potrebna količina za ocjenjivanje je 0,5 litre maslinovog ulja. Ocjenjivat će se kemijski parametri (Zavod za javno zdravstvo Šibenik) i organoleptika (Udruga «OLEA», Šibenik - ocjenjivači koji su završili i dobili potvrdu za stručnu osposobljenost za kušanje maslinovog ulja). Cijena po uzorku iznosi 300,00 kuna u kojoj je pored troška kemijske i organoleptičke analize, fonda nagrada i svečana večera za jednu osobu na završnoj večeri dodjele priznanja i nagrada na Manifestaciji u Vodicama.
Uzorak ulja se može dostaviti osobno ili poštom na adresu Udruge (Ivana Gundulića 25, Vodice 22211). Kotizacije se uplaćuju na žiro račun Udruge dalmatinskih uljara Vodice, IBAN: HR6224070001100331920, u opis plaćanja obavezno staviti: sudjelovanje na VIII. manifestaciji i ime i prezime, u poziv na broj odobrenja staviti 00 i MIBPG broj poljoprivrednog gospodarstva ili OIB osobe.
Zbog ograničenog broja uzoraka (maksimalno 200), prijave će se primati do 20. studenog 2018. godine s tim da organizator može skratiti rok prijava ukoliko se ranije zaprimi maksimalan broj uzoraka. Pravo na sudjelovanje imaju sve fizičke i pravne osobe koje su upisane u registar poljoprivrednih gospodarstva.
Obrazac za prijavu

Program Manifestacije:

13 do 15 sati - početak Manifestacije – dolazak i evidencija sudionika
15 do 15:30 sati - pozdravni govor i otvaranje Manifestacije
15:30 do 16:30 sati - razgledavanje štandova i druženje
16:30 do 19 sati - predavanja maslinarstvo/uljarstvo
od 19:30 sati -  svečana večera uz glazbu, podjela zahvalnica, plaketa, medalja i nagrada.