Danas je u Vodicama održana četvrta u nizu manifestacija Naše domaće, sada i ubuduće koju je pokrenulo Ministarstvo poljoprivrede kao promotivnu kampanju hrvatskih poljoprivredno-prehrambenih proizvoda koja informira poljoprivrednike kako do EU novca za ruralni razvoj: za opremanje farmi, izgradnju pogona, osiguranje usjeva, ali i za zelenu poljoprivredu – čije prakse poljoprivrednicima donose dodatni izvor zarade.  Radionice su, u vodičkom Hotelu Punta, održali predstavnici Ministarstva poljoprivrede i Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju. Naglašeno je kako je do sada u Šibensko- kninskoj županiji kroz mjere Programa ruralnog razvoja ukupno ugovoreno 100 milijuna kuna. A boljem stanju u poljoprivredi sigurno će doprinijeti danas izglasan Zakon o obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima koji po prvi puta uređuje status obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava kao temelj očuvanja hrvatskih ruralnih prostora i poljoprivredne proizvodnje, dok  Zakon o poljoprivrednom zemljištu od prije tjedan dana na snazi, omogućava jedinicama lokalne samouprave dodjeljivanje državne zemlje poljoprivrednicima.

Ovakvim inicijativama Ministarstva te edukacijom građana proizvodi OPG-ova su traženiji, povećava se njihova on-line prodaja, hotelijeri uključuju domaće proizvode u svoju ponudu, raste interes za ruralni turizam, građani pažljivije čitaju deklaracije na proizvodima koje kupuju, poljoprivrednici iskazuju veći interes za HPA označavanje svojih proizvoda.
Na  Manifestaciji su predstavljeni  proizvodi s oznakama Hrvatske poljoprivredne agencije: meso, mlijeko i jaja s hrvatskih farmi, med s hrvatskih pčelinjaka te brašno i kruh s hrvatskih polja, kao i hrvatski autohtoni proizvodi zaštićeni oznakom izvornosti EU, a među brojnim izlagačima iz naše županije i Grada Vodica svoje proizvode izložila je vodička Udruga maslinara Traulik koja okuplja maslinare s područja Zatona, Vodica, Tribunja i Srime.