IX. manifestacija Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji održat će se 14. prosinca u Vodicama u hotelu Olympia. Potrebna količina za ocjenjivanje je 1/2 litre maslinovog ulja. Ocjenjivat će se kemijski parametri (Zavod za javno zdravstvo Šibenik) i organoleptika (Udruga «OLEA», Šibenik - ocjenjivači koji su završili i dobili potvrdu za stručnu osposobljenost za kušanje maslinovog ulja). Cijena po uzorku iznosi 300,00 kuna u kojoj je pored troška kemijske i organoleptičke analize, fonda nagrada i svečana večera za jednu osobu na završnoj večeri dodjele priznanja i nagrada. Uzorak ulja se može dostaviti osobno ili poštom na adresu Udruge (Ivana Gundulića 25, Vodice 22211), a kotizacija se uplaćuje račun Udruge dalmatinskih uljara Vodice, IBAN: HR6224070001100331920, u opis plaćanja obavezno staviti: Sudjelovanje na IX. manifestaciji te ime i prezime; u poziv na broj odobrenja staviti 00 i MIBPG broj poljoprivrednog gospodarstva ili OIB osobe. Zbog ograničenog broja uzoraka (maksimalno 200), prijave će se primati do 20. studenog 2019. godine s tim da organizator može skratiti rok prijava ukoliko se ranije zaprimi maksimalni broj uzoraka. Pravo na sudjelovanje imaju sve fizičke i pravne osobe koje su upisane u registar poljoprivrednih gospodarstva.

Na prošlogodišnjoj Manifestaciji ocijenjeno je 259 ulje iz cijele Hrvatske i inozemstva, jedanaest eminentnih stručnjaka je imalo izlaganje u edukacijskom dijelu a u izložbenom dijelu je bilo prisutno preko 40 tvrtki. Na svečanoj večeri i podjeli nagrada i zahvalnica bilo je nazočno preko 350 osoba. Tijekom trajanja Manifestacija kroz istu je u različitim aktivnostima prošlo preko 1000 osoba.

Program Manifestacije:
13:00 do 15:00 sati: Početak Manifestacije – dolazak i evidencija sudionika
15:00 do 15:30 sati: Pozdravni govor i otvaranje Manifestacije
15:30 do 16:30 sati: Razgledavanje štandova i druženje
16:30 do 19:00 sati: Predavanja maslinarstvo/uljarstvo
od 19:30 sati: Svečana večera uz glazbu, podjela zahvalnica, plaketa, medalja i nagrada.

Kontakt osoba za sve informacije: tajnik Udruge - Damir Buntić tel: 091/3689 220