Nakon što je obavljen je tehnički pregled odlagališta komunalnog otpada Leć te je utvrđeno da sve učinjeno ispunjava tražene zahtjeve i uvjete, Gradu Vodicama je izdana Uporabna dozvola objekta. Na cijelom je odlagalištu postavljena zemlja, zasađeno drveće i posađena trava. Oko odlagališta je napravljen odvodni kanal, podignuta ograda visine 2 m te je zasađen zaštitni zeleni i napravljen protupožarni pojas. Sanirano odlagalište priključeno je na uređaje komunalne infrastrukture i na prometnicu.

Da podsjetimo, projekt sanacije i zatvaranje odlagališta neopasnog otpada Leć provodi se sukladno Ugovoru o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte koji se financiraju iz Kohezijskog fonda u financijskom razdoblju 2014.-2020. Troškove izvođenja radova sanacije, nadzora radova, tehničke pomoći u provedbi projekta i promidžbenih aktivnosti sufinanciraju Europska unije i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a ukupna vrijednost projekta sanacije iznosi maksimalno 16.239.667,91 kuna. Od toga je iznosa do 12.766.377,22 kune osigurano iz Kohezijskog fonda Europske unije, dok će sa maksimalno 1.501.926,79 kuna projekt sufinancirat Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.
Učinjeni radovi su ugovoreni javnim natječajem u bruto iznosu od 10.476.472,60 kn koje obavlja tvrtka Bemix, dok je usluga nadzora ugovorena u bruto vrijednosti od 205.375,00 kn.