X. manifestacija Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji održat će se 12. prosinca 2020. godine u Vodicama u hotelu Olympia. Potrebna količina za ocjenjivanje je pola litre maslinovog ulja. Pored ocjenjivanja ulja u rinfuzi, uvodimo i ocjenjivanje ulja iz pakovine (ne izgled). Pod pakovinom se podrazumijeva boca s etiketom koja udovoljava svim zakonskim normama stavljanja na tržište. Ocjenjivat će se kemijski parametri (Zavod za javno zdravstvo Šibenik) i organoleptika (Udruga «OLEA», Šibenik -ocjenjivači koji su završili i dobili potvrdu za stručnu osposobljenost za kušače maslinovog ulja).

Cijena po uzorku iznosi 220,00 kuna u kojoj su troškovi kemijske i organoleptičke analize i fonda nagrada. Svečana večera će se održati i dodatno platiti ukoliko mjere zaštite dopuste ovaj vid okupljanja. Priznanja i nagrade će se dijeliti na Manifestaciji, ukoliko bude dozvoljeno ili će se slati poštom. Obrazac prijave

Uzorak ulja se može dostaviti osobno ili poštom na adresu Udruge (Ivana Gundulića 25, Vodice 22211), a kotizacija se uplaćuje na žiro račun Udruge dalmatinskih uljara Vodice, IBAN: HR6224070001100331920 - u opis plaćanja obavezno staviti: Sudjelovanje na X. Manifestaciji i ime i prezime, u poziv na broj odobrenja staviti: 00 i MIBPG broj poljoprivrednog gospodarstva ili OIB osobe.
Zbog ograničenog broja uzoraka (maksimalno 200), prijave će se primati do 15. studenog 2020. godine svtim da organizator može skratiti rok prijava ukoliko se ranije zaprimi maksimalni broj uzoraka. Pravo navsudjelovanje imaju sve fizičke i pravne osobe koje su upisane u registar poljoprivrednih gospodarstva.

Program Manifestacije:
13:00 do 15:00 sati: Početak Manifestacije – dolazak i evidencija sudionika
15:00 do 15:30 sati: Pozdravni govor i otvaranje Manifestacije
15:30 do 16:30 sati: Razgledavanje štandova i druženje
16:30 do 19:00 sati: Predavanja maslinarstvo/uljarstvo
od 19:30 sati: Svečana večera uz glazbu, podjela zahvalnica, plaketa, medalja i nagrada.

Kontakt osoba za sve informacije: tajnik Udruge - Damir Buntić tel: 091/3689 220