Nakon prvog dijela 63. Festivala hrvatskih kazališnih amatera (FHKA) koji je uspješno održan u vodičkom Kulturnom centru protekloga vikenda, Hrvatski sabor kulture i Pučko otvoreno učilište Vodice pozivaju vas na završnicu Festivala koji se na istim kazališnim daskama održava od večeras do kasnih popodnevnih sati u nedjelju.
Ova najveća smotra najuspješnijih amaterskih kazališnih skupina održava se, kontinuirano već više od šest desetljeća u organizaciji Hrvatskog sabora kulutre,  a posljednjih devet godina u suorganizaciji s Pučkim otvorenim učilištem Vodice. Ove godine na Festivalu će nastupiti oko 300 glumaca iz različitih dijelova Hrvatske, a šestodnevni festivalski program ispunjen je sa čak 20 izvrsnih predstava različitih žanrova i stilova.
ULAZ NA SVE PREDSTAVE JE SLOBODAN

U prvom dijelu Festivala tijekom protekloga vikenda predstave su uspješno odigrali glumci zagrebačke Umjetničke organizacije Točka na i, Češke besede Treglava, Sinjskog pučkog kazališta, Kazališne grupe Viktora Cara Emina iz Rijeke, Amaterskog kazališta PAX iz Samobora, pazinske Kazališne družine „Rastrepuh“, Metkovskog amaterskog kazališta te Dramski amateri Murter.
U naredna tri dana gledat ćemo čak 12 amaterskih kazališnih skupina: Satiričko kazalište mladih Slavonski Brod, Amatersko kazalište Gospić, Amatersko kazalište Daruvar, Kulturno-umjetnička udruga „Seljačka sloga“ Nedelišće, Glumačka družina „Komedijaši“ iz Stažnjevca, Humsko amatersko kazalište, Kazalište „Mika Živković“ Retkovci i Gradsko amatersko kazalište Županja, Teatar Kuntrata, Sv. Filip i Jakov, Kazališno-dramska udruga „Drski“ iz Viljeva, Kulturno-umjetničko društvo Općine Donji Kraljevec, MAX teatar iz Zaprešića i Dramski studio Učilišta Zagrebačkog kazališta mladih.
Cjelokupni festivalski program budno prati stručno Prosudbeno povjerenstvo u sastavu: glumica, redateljica i teatrologinja dr. sc. Dubravka Crnojević-Carić, redateljica i dramska pedagoginja Iva Srnec Hamer i glumac Eugen Stjepan Višić. U završnici Festivala, 21. svibnja 2023. s početkom u 19:30 h odlukom Prosudbenog povjerenstva bit će proglašeni dobitnici festivalskih nagrada u devet kategorija (za najbolju predstavu u cjelini, najbolju režiju, najbolji novi dramski tekst, najbolju glavnu i sporednu mušku i žensku ulogu, za inventivnost i njegovanje kulturne baštine).

63. Festival hrvatskih kazališnih amatera u organizaciji Hrvatskog sabora kulture i suorganizaciji Pučkog otvorenog učilišta Vodice održava se uz potporu Ministarstva kulture i medija RH, Grada Vodica, Turističke zajednice grada Vodica i Šibensko-kninske županije.