IV. Kreativni dani Fausta Vrančića

Datum i vrijeme: 07. listopada 2016. 17:00 h
Mjesto: otok Prvić

Udruga Otok s Prvića već četvrtu godinu za redom organizira Kreativne dane Fausta Vrančića  koji će se ovog listopada održavati od petka, 7., do nedjelje, 9. listopada.
Samo otvorenje će se održati u petak, 07. listopada u 17 sati u prostorijama Dva bunara u Prvić Luci, ali uvodno predavanje u Festival će biti već u 16.30 na istom mjestu.

Festival KDFV je pokrenut kako bi se produljila turistička sezona na otoku koji uglavnom živi od prihoda od turizma. S vremenom je dobio i puno veće značenje. Danas KDFV idu tragom baštine najpoznatijeg otočanina i Šibenčanina, Fausta Vrančića. Kroz razna se zbivanja pokušavaju pronaći rješenja za održivi razvoj otoka uz primjenu modernih tehnologija i znanstvenih dostignuća, ali i očuvanje tradicije. Depopulacija hrvatskih otoka je razlog zašto je veći dio programa namijenjen djeci svih uzrasta. Međutim, ne nedostaje zanimljivih prezentacija i intervjua za odrasle, kao što je razgovor s Omerom Rakom, jednim od istaknutih šibenskih intelektualaca.
Ovu godinu na Festivalu gostuju: FabLab Hrvatska, Omer Rak, Zvjezdarnica Zagreb, Udruga Dragodid, Zmajari i mnogi drugi. Nihove radionice i predavanja bit će posvećene 3D modeliranju, skeniranju i printanju, planetima, zvijezdama i asteroidima, nepoznatim i poznatim činjenicama o Faustu, suhozidnoj gradnji, izrađivanju i puštanju zmajeva i mnoštvu drugih aktivnosti za sve uzraste.

Brodske linije:
7.10.
Šibenik - Prvić Luka 9:30, 13:30, 15:30
Prvić Luka - Šibenik 12:25, 14:30 (Šepurine), 18:25
Vodice - Prvić Luka 12:00
Prvić Luka - Vodice 12:20, 16:10, 20:10
8.10.
Šibenik - Prvić Luka 9:00, 12:30*
Prvić Luka - Šibenik 14:00*, 18:25
Vodice - Prvić Luka 7:15
Prvić Luka - Vodice 20:15
*Izvanredna linija za posjetitelje KDFV polazi s gata Vrulje u 12:30, a vraća se u 14 sati iz Prvić Luke, cijena karte je 15 kn.

.

DANAS